Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kategoria superiore

DRAMË në “Air Albania”, Partizani humbet ndaj Vllaznisë dhe i largohet titullit, kampionati mund të vendoset nga golavarazhi në javën e fundit

Java e parafundit e Kategorisë Superiore ka dhuruar spektakël pafund, pasi rezultatet kanë qenë vërtet befasuese.Partizani që dukej se ishte më afër se kurrë...

SUPERLIGA SHQIPTARE/ SUPER PARTIZANI fiton në Durrës dhe merr kryesimin, Tirana ngelet jashtë Europës, 4 ekipe në garë për titullin

Ka përfunduar java e 34-t e Kategorisë Superiore, ku Partizani ka marrë një fitore të madhe në Durrës, duke mposhtur me rezultatin minimal 0-1...

KATEGORIA SUPERIORE/ Partizani – Tirana ndahen në paqe, Teuta fiton dhe i afrohet titullit, garë mes tre ekipeve për një vend në Kupat e...

Ka përfunduar java e 33-të e Kategorisë Superiore, ku kryendeshja e kësaj jave ishte derbi Partizani – Tirana e luajtur në “Air Albania” që...

RIKTHEHET DINAMO! Festë në kryeqytet, “nëndetësja blu” do të luajë sërish në Kategorinë Superiore

Dinamo ia ka dalë të ngjitet sërish pas 9 vitesh në Kategorinë Superiore. Blutë e kryeqyteti kanë arritur të sigurojnë matematikisht ngjitjen në Superiore...

KATEGORIA SUPERIORE/ Hap fals i Partizanit në Korçë, Teuta “shkatërron” Bylisin dhe merr kreun e klasifikimit, Laç futet në “vallen” e titullit

Ka përfunduar java e 32-të e Kategorisë Superiore, ku Partizani nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 me Skënderbeun në ndeshjen e luajtur...

Mbyllet java e 28-të e Kategorisë Superiore: Katër ekipe në luftën për titullin, Apolonia drejt Kategorisë së Parë

Ka përfunduar java e 28-të e Kategorisë Superiore, ku ekipet që pretendojnë titullin kampion kanë bërë detyrën duke fituar sfidat përkatëse.Ditën e djeshme u...

Mbyllet java e 27 e Superiores, luftë e fortë mes 4 ekipesh për titullin kampion, Tirana humb shansin e artë në Korçë

Kategoria Superiore ka mbyllur javën e 27 me ndeshjen Partizani-Bylis, e zhvilluar ditën e sotme në stadiumin “Air Albania”. Vendasit fituan me rezultatin e...

Përfundon java e 5-të e Superligës, Partizani merr kryesimin e kampionatit, Tirana në krizë, festival golash në Laç dhe Shkodër (E PLOTË)

Ka përfunduar java e 5-të e Superligë Shqiptare, me 5 takimet e luajtura që kanë dhënë rezultate surprizuese dhe shumë gola. ...

‘Rilindja e urren futbollin’, Nënkryetari i LSI në mbështetje të klubeve të Superligës për bojkotin: Bëjnë ligje brenda natës për oligarkët, nuk kanë kohë...

Kategoria Superiore dhe futbolli në Shqipëri është ndalur sërish, këtë herë jo për shkak të pandemisë, por për shkak të bojkotit të klubeve. ...

BOJKOT NE BLLOK i kampionatit të futbollit: Lojtarët e Superligës zbresin në të gjitha fushat dhe me zë të dridhur kërkojnë: I dashur zoti...

Në Shqipëri nuk do të luhet futboll! Të paktën kështu është vendosur nga Liga Profesioniste dhe klubet e Kategorisë Superiore, të cilët nuk janë...

Lajmet e fundit