Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

katania

VIDEO/ Gruaja del nudo në ballkon dhe hedh objektet në rrugë, kalimtarët në panik

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qendrën Via Etna, Itali ku kalimtarët dhe banorët duhej ruheshin teksa kalonin në rrugë.Një grua e cila...

Pamje të frikshme, stuhia në Itali përmbyt spitalin, shtëpi e rrugë

Stuhia që gjunjëzoi Catania-n në Itali shkaktoi përmbytjen e spitalit Nesima Garibaldi. Uji ka depërtuar në pavijone dhe dhoma dhe pacientët brenda po përjetojnë momente...

“Në Shqipëri, 10% e merrte shteti”, media italiane zbardh përgjimet e trafikantëve shqiptarë: Një farë Moisiu iu hapi rrugë atyre në Katania (DETAJE)

Media italiane “Meridionews” zbardh përgjimet e grupit të trafikantëve italianë dhe shqiptarë që u godit dje nga nga autoritetet në vendin fqinj dhe ku...

Avokati i Tahirit: Prokuroria s’ka asnjë provë, është dosja e Katanias

Maks Haxhia, avokati i ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri i përgjigjet akuzave të gazetarëve në studion e emisionit “Opinion” lidhur me faktet e...

Dosja ‘Habilaj’, Hajdarmataj në Katania, ja ç’ pritet të ndodhë sot

Kreu i grupit të hetimit për çështjen e ish- ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Besim Hajdarmataj ka udhëtuar mbrëmjen e djeshme drejt Katanias. ...

Krimet e Rënda zbarkojnë në Katania, prokurorët shqiptarë marrin në pyetje Moisi Habilaj për ‘Çështjen Tahiri’

Prokurorë nga Krimet e Rënda në Tiranë do të mbërrijnë ditën e nesërme në Katania të Italisë për të marrë në pyetje tre të...

Tërmet në Katania, DIA arreston zyrtarë e biznesmenë! Në ‘lojë’ miliona euro (Ja për çfarë akuzohen- VIDEO)

Tërmet në Katania ku DIA, drejtuar nga Renato Panvino, është duke kryer arrestimet ndaj funksionarëve publikë me një rol thelbësor në komunën e Katanias,...

Maks Haxhia: Nuk ka procedim penal për Saimir Tahirin në Itali

Avokati Maks Haxhia ka bërë me dije se si avokat i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri nuk është në dijeni të një njoftimi zyrtar...

Hoxha: Çfarë nënkupton ‘regjistrim procedimi’ për Tahirin në Katania, dhe kur do dalin provat e reja

Gazetari investigativ Artan Hoxha shpjegon se regjistrimi i procedimit për ish ministrin Saimir Tahirin nga Prokuroria e Katanias në Itali, nuk nënkupton që për...

Lajmet e fundit