Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
32 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

Kastriot Dervishi

Gjyqtari shqiptar humb jetën për shkak të COVID, flet miku i tij: E sfiliti për disa javë, Durimi la kudo emrin e një njeriu...

Koronavirusi i ka marrë jetën gjyqtarit Durim Kadiu. Lajmi bëhet me dije nga miku i tij Kastriot Dervishi, i cili thotë se gjyqtari luftoi...

 ‘Je i dënuar me vdekje’, historiani publikon letrën: Kur Koço Devole kërcënohej për rolin e tij

Historiani Kastriot Dervishi ka publikuar një letër në të cilën thuhet se është kërcënuar me vdekje mjeshtri i madh i humorit Koço Devole. ...

Thellohet DEBATI, Auron Tare merr në mbrojtje Pëllumb Xhufin: Sharlatanë, nxirrni dokumenta të CIA-s pa shkelur kurrë në arkivat amerikane

Thellohet debati pas deklaratës së bërë nga historiani Pëllumb Xhufi në Ora News ku tha se kushtet në kampet e komunizmit ishin “jo të...

HISTORIA e dhimbshme/ Si u vra dhe dogj në zjarr Atë Lekë Luli

Atë Lek Lulashi ishte ndër të paktët klerikë që simpatizonte hapur Mbretin Zog, ndërsa gjatë luftës e shfaqi haptazi qëndrimin e tij tejet të...

8 marsi i grave në komunizëm

8 marsi i grave në komunizëm Nga Kastriot Dervishi Regjimi komunist në dënimin e kundërshtarëve të tij politikë nuk bëri dallim...

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme: Disa fakte nga ‘marrëveshja e detit’

Sot vendi zien nga “bomba” e ministrit Kotzias i cili tha për ERT se Shqipëria pranoi që Greqia të shtyjë kufirin detar në 12...

1956/Letra e të dënuarit për dhomën e burgut dhe funksionet e gavetës

Një informacion për burgun nr.2 të Tiranës (sot te rruga “Mine Peza”) i vitit 1956. Një i dënuar ankohet për...

Lajmet e fundit