Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
7.2kmh
75 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
17 °
Enj
14 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Kastrati

Si ndryshoi tregun blerja e aeroportit të Rinasit nga “Kastrati Group”, nga Tirana në Paris, Milano, Londër e Abu Dabi me 20 euro

Linja direkte low cost Wizz air ka “lëshuar në dysheme” çmimet e biletave të avionëve nga dhe/ drejt Tiranës menjëherë pas ndryshimit të pronësisë...

Kush janë 10 kompanitë më të mëdha në vend në vitin e PANDEMISË? Revista Monitor nxjerr klasifikimin sipas xhiros së ndërmarrjeve (RENDITJA)

Viti 2020 ishte një vit I vështirë për ekonominë shqiptare, por disa kompani e kanë ruajtur trendin e tyre të xhiros vjetore në vitin...

Albert Zaja pranon në gjykatë se ‘ka dijeni’ për vrasjen e Kastratit, ‘fushë-krujsi’ kërkon mbrojtje: Mos më dërgoni te Burgu i Fierit, kam frikë

“Nuk e kam bërë unë vrasjen, por kam dijeni.” Këto janë fjalët që ka thënë “fushë-krujsi” Albert Zaja para togave të zeza të Fierit,...

Grupi Kastrati synon zgjerimin në rajon, zëvendëspresidenti zbulon planet dhe investimet e reja

Një biznes që nisi nga tregtimi i naftës, sot është kthyer në më të madhin në vend sipas qarkullimit vjetor dhe është në zgjerim...

Moti i keq/ AHC masa shtesë dhe numër jeshil për udhëtarët në Rrugën e Kombit

Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e rreshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania...

Marka ndërkombëtare e hotelerisë Hyatt tashmë edhe në Shqipëri, Kastrati nënshkruan marrëveshjen

Dita e 6 dhjetorit solli një ndër eventet më të rëndësishme përsa i përket zhvillimit të turizmit dhe biznesit në Shqipëri.  ...

NËNSHKRUHET marrëveshja e madhe me KASTRATIN, hoteli i parë me 5 yje vjen në Shqipëri

Nënshkruhet në Tiranë marrëveshja e kalimit të ish-hotel ‘Sheraton’ në menaxhimin e “Hyatt”, brand luksoz i hotelerisë me seli në Chicago që  tashmë vjen...

Publikohet lista: Këta janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri

Është publikuar edhe këtë vit lista e 10 personave më të pasur në Shqipëri. Studimi është kryer nga Instituti Europian Pashko...

Jepet me KONCESION aeroporti i Kukësit, ja dy KOMPANITË e përzgjedhura (VENDIMI)

Jepet me koncesion aeroporti i Kukësit. Ky është vendimi i marrë ditën e sotme nga Këshilli i Ministrave. Sipas vendimit të publikuar...


Lajmet e fundit