Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

kaskada e drinit

Ahmetaj: Për 7 vite bëhemi eksportues neto të energjisë, së shpejti ndërhyjmë në kaskadën e Drinit

Zv.kryeministri Arbeb Ahmetaj thotë se Shqipëria synon të bëhet eksportuese neto e energjisë elektrike brenda 7 viteve të ardhshme. Ahmetaj tha gjatë fjalës së tij...

LSI kërkesë SPAK, KLSH dhe Prokurorisë: Nisni hetim mbi shpërdorimin në Kaskadën e Drinit

Dy deputetët e LSI, Petrit Vasili dhe Erisa Xhixho, në një kërkesë zyrtare drejtuar SPAK, Prokurorisë së Tiranës dhe Kontrollit të Lartë të Shtetit...

Përmbytjet, Emergjencat japin alarmin: Kaskada e Drinit dhe Komani në pikë KRITIKE, Vau i Dejës ka nisur shkarkimet

Masat e marra Ka patur një angazhim të jashtëzakonshëm të strukturave, emergjencat, Forcat e Armatosura, OSHEE-ja meriton falenderim të veçantë. Opinioni publik është...

Mungesa e rreshjeve, thahet kaskada e Drinit, vendi në prag të krizës energjitike

Gushti, shënon plot dy muaj pa rreshje intensive në të gjithë territorin e vendit tonë, si pasojë e kësaj gjendje rrezikohet ndjeshëm furnizimi me...

Lajmet e fundit