Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022

TAG

Kasem Trebeshina

Alda Bardhyli hedh në ‘kosh’  Kasem Trebeshinën

Alda Bardhyli, studiuese e letërsisë e drejtore e Botimeve UET PRESS e ftuar në Wake Up në Top Channel iu kërkua të hidhte në...

Mustafa Nano: Trebeshinën e lexova pas vdekjes, historia duhet ta regjistrojë si disident, jo si shkrimtar

Ndez sërish polemika me analizën e tij Mustafa Nano pas vdekjes së Kasëm Trebeshinës. Në një artikull te Mapo me titull...

Mbi 70 vepra të pabotuara, shkrimtarja e revoltuar për Kasëm Trebeshinën: Sa ishte gjallë pak folën nga frika se]

Shkrimtarja Flutura Açka reagon pas ikjes së shkrimtarit të madh Kasem Trebeshina, i cili sa ishte gjallë nuk u vlerësua sa duhej. ...

Ndërron jetë shkrimtari i njohur Kasëm Trebeshina

Ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare shkrimtari i njohur Kasem Trebeshina. Prej kohësh ai jetonte në Ankara të Turqisë në shtëpinë...

Ndarja nga jeta e Kasëm Trebeshinës, Promemoria me të cilën shkrimtari i drejtohej Enver Hoxhës më 5 tetor 1953

U nda nga jeta shkrimtari në moshën 91-vjeçare Kasem Trebeshina. Për ta sjellë në kujtesë figurën e tij newsbomb.al publikon promemorian që shkrimtari i...

Ekskluzive/Ja kush janë personat që morën sot pensionin e posaçëm, në listë edhe I.Kadare e K.Trebeshina (LISTA dhe EMRAT)

Shumë prej tyre kanë dhënë kontribute në artin e kulturën shqiptare, jo vetëm gjatë kohës së diktaturës, por edhe pas saj. ...

Lajmet e fundit