Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kartmonedhat e reja

Prerjet e reja të kartmonedhave në Shqipëri dhe valutat e preferuara të trafikantëve, flet Gent Sejko: Trafiqet ndërkombëtare kryhen kryesisht…

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka folur ditën e sotme për prerjet e reja të kartmonedhave që priten të hidhen në qarkullim...

Del në treg kartmonedha e re 500 lekëshe

Banka e Shqipërisë ka vendosur të hedhë në qarkullim kartmonedhën e re shqiptare me vlerë nominale 500 lekë. Kartmonedha e re...

Banka e Shqipërisë hedh në treg kartëmonedhën e re me vlerë 500 lekë, ja çfarë ndryshon

Rishtypja e kartëmonedhës, emetim i vitit 2015, është miratuar me vendimin nr. 15, datë 26.02.2014, të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, i ndryshuar,...

Ndryshon 2 dhe 5 qind lekëshi, ja si do duken kartmonedhat e reja

Në mbledhjen e sotshme e datës 7 qershor 2017, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe vendosi miratimin konfigurimit të serisë...

Lajmet e fundit