Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022

TAG

kartmonedha

Këto janë kartmonedhat e reja që hyjnë në fuqi në 17 janar

Duke filluar nga 17 janarit, do të keni mundësi të njihni kartmonedhat e reja që do dalin në qarkullim, 500 dhe 2000 lekë. Sigurisht që...

Pas 20 vitesh, kartëmonedhat euro do të dalin në treg me një pamje të re

Kartëmonedha euro do të vijë së shpejti me një dizajn të ri. Këtë lajm e ka bërë me dije vetë Banka Qendrore Evropiane (ECB),...

EMRI/ Kapet me mijëra euro të falsifikuara, prangoset shkodrani, mbante tritol në dyqanin që kishte me qira

Mark Cumraku, 35 vjeç, banues në fshatin Rrilë, Lezhë është arrestuar sot nga policia e Shkodrës, pasi akuzohet se falsifikoi kartmonedha. Gjatë kontrollit të ushtruar...

Jo më kartëmonedha 500-euroshe, ç’do bëjnë qytetarët që i kanë

Europa i thotë lamtumirë prerjes së kartëmonedhës 500-euroshe. Ashtu siç është larjmëruar më herët nga 27 janari, bankat Qendrore të...

Banka e Shqipërisë po bën kartmonedhën 10,000 lekë, ja kur hyn në qarkullim

Banka e Shqipërisë ka lajmëruar emetimin e një kartëmonedhë me vlerë 10,000 lekë e cila do të shërbeje si mjet pagesë vetëm në vitin...

Del në treg kartmonedha e re 500 lekëshe

Banka e Shqipërisë ka vendosur të hedhë në qarkullim kartmonedhën e re shqiptare me vlerë nominale 500 lekë. Kartmonedha e re...

Ndryshon 2 dhe 5 qind lekëshi, ja si do duken kartmonedhat e reja

Në mbledhjen e sotshme e datës 7 qershor 2017, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë mori në shqyrtim dhe vendosi miratimin konfigurimit të serisë...

Lajmet e fundit