Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

karteli i droges

Qyteti bëhet shoshë me plumba, 14 veta vdesin në ‘betejën’ e armatosur

14 persona u vranë gjatë shkëmbimit të zjarrit në Villa Union në Meksikë ditën e djeshme teksa një bandë kriminale hyri në qytet duke...

“Kemi ardhur të pastrojmë qytetin”, KARTELI i tmerrshëm në Meksikë merr peng kokën e bandës rivale (VIDEO)

Publikohet në internet video e pengmarrjes së një anëtari të lartë të një karteli droge, nga anëtarët e një tjetër karteli që pretendojnë se...

Presidenti meksikan: Dënimi i El Chapo-s me burgim të përjetshëm është çnjerëzor

Presidenti i Meksikës Andres Manuel Lopez Obrador e ka quajtur dënimin me burgim të përjetshëm “El Chapo”-s si “çnjerëzor. Gjatë një...

Trafiku i kokainës Kolumbi-Meksikë-Shqipëri, reporteri italian në zemër të Kartelit të Gjirit

Rruga e trafikimit të kokainës nga Kolumbia drejt Shqipërisë, për t’u shpërndarë më pas në të gjithë Europën është dokumentuar nga reporteri italian i...

Arrestohet lideri i kartelit meksikan të drogës Los Zetas

Në uebfaqen e tij thuhet se ka vrarë një numër të paditur guatemalezësh gjatë përplasjes për ndarjen e kufirit me Meksikën, raporton newsbomb.al....

Gazetari amerikan paralajmëron Shqipërinë: Kujdes me drogën, ja si nisi lufta e karteleve në Meksikë

Michel Marizco është një gazetar investigativ amerikan, i specializuar në marrëdhëniet mes SHBA dhe Amerikës Latine, specifikisht për krimin e organizuar, trafikun drogës etj. ...

Basha: Edi Rama respektoi kodin e heshtjes me Kartelin e Drogës, nuk foli për blerjen e votave në Dibër

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, akuzon kryeministrin Edi Rama se ka zgjedhur të heshtë gjatë seancës së sotme parlamentare duke “respektuar kodin e heshtjes...

Lajmet e fundit