Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

karta krediti

Sulm kibernetik: Dalin sheshit të dhënat sensitive të 143 milion personave

Kompania amerikane e monitorimit të Kredive ka njoftuar se një sulm kibernetik i madh ka ekspozuar të dhënat sensitive të plot 143 milion amerikanëve....

Metoda e re, bankomatet vidhen me “pirun” (Video)

Mjeti i quajtur pirun që përdoret nga hajdutët Problemi që hajdutët kishin pasi klononin kartat e kreditit ishte limiti i tërheqjes...

Lamtumirë portofola dhe karta krediti! Tani paguhet me shenjat e… gishtave!

Lamtumirë portofola, karta krediti dhe celularë! Turistët mund të paguajnë tashmë edhe me shenjat e gishtave në Japoni. ”Duke filluar nga kjo...

Lajmet e fundit