Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

karta identiteti

Arrestohet 19 vjeçari në Rinas dhe procedohet kushërira e tij, Policia u kontrollon çantat në aeroport dhe gjen karta të falsifikuara

Një 19 vjeçar është arrestuar nga Policia në Rinas dhe kushërira e tij 31 vjeçe është proceduar penalisht. Nga kontrolli që u është bërë...

“Elbasan Arena” e mbushur plot, Edi Rama tregon numrat e kartës së tij ID: Kujt i duhet ky numër? Kjo është përgjigja për ata...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takimin e radhës në kuadër të fushatës elektorale në qytetin e Elbasanit.Takimi me mbështetësit socialistë është...

Trafik refugjatësh me 196 karta identiteti, bien në grackë dy shqiptarët

Policia Kufitare e Barit arrestoi mbrëmjen e djeshme dy shtetas shqiptarë, të cilët kishin me vete plot 196 karta identiteti italiane (ID) të falsifikuara....

Jo më radhë për njësinë 11, hapen zyra të reja aplikimi për karta identiteti dhe pasaporta në Tiranë

Banorët e Laprakës, Doganës dhe Kodër-Kamzës në Njësinë 11 mund të aplikojnë për karta identiteti dhe pasaporta në zyra të reja, pa radhë. ...

Aplikimet për karta identiteti, hapen zyrat e reja në Njësinë 5

Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për t’u pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia e Tiranës,...

Tirana në shtetrrethim, qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm, policia i kërkon kartat e identitetit (VIDEO)

Ka mbetur vetëm një orë nga fillimi i protestës së opozitës para parlamentit ku pritet të zhvillohet edhe seanca plenare. Qindra...

Fluksi i aplikimeve për karta ID dhe pasaporta, zyrat e Gjendjes Civile të hapura dhe të shtunën

Kështu përveç kryeqytetit, zyrat do të jenë të hapura dhe në Berat, Durrës, Elbasan, Fier, Lushnje, Korçë, Shkodër, Kamëz dhe Vlorë.  

Fluks për aplikimet e kartave të identitetit, zyrat në Tiranë hapur edhe të shtunën

Ministria e Brendshme ka njoftuar se zyrat e aplikimit për kartat e identitetit janë të hapura edhe këtë të shtunë në Tiranë. ...

Skadimi i kartave të identitetit, Lleshaj: Institucionet do të kushtëzojnë dhënien e shërbimeve

Ministria e Brendshme ka rikujtuar se pajisja me me kartat e identitetit dhe pasaportat e reja për shumë qytetarë, të cilëve ato u skadojnë...

Skadojnë 1.4 milion karta identiteti, deputeti: Qeveria po shpërndan kupona falas

Ashtu siç është bërë me dije rreth 1.4 milion karta identiteti skadojnë këtë vit në Shqipëri.   Lidhur me këtë ngre...

Lajmet e fundit