Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022

TAG

karta id

KQZ shkresë Ministrisë së Brendshme: Shumë votuesve ju skadon karta ID, të shtyhet vlefshmëria deri pas 6 marsit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka dërguar një shkresë Ministrisë së Brendshme dhe i kërkon që të shtyjë vlefshmërinë e kartave të identitetit të...

SKANDAL/ Del në qarkullim lista me KARTAT ID dhe RROGAT e qytetarëve shqiptarë

Një skandal i madh ka ndodhur me të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë. Opinion.al zbulon se në “Whatsapp” po shpërndahet një databazë me të...

Merrnin kredi përmes kartave ID të të sëmurëve, lihet në burg infermierja, “arrest shtëpie” për shitësen

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin “arrest me burg” për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe “arrest shtëpie” për Orjada Hoxhën. Të dyja këto...

Miratohet akti normativ, shtyhet skadenca e kartave ID deri në përfundim të gjendjes së pandemisë COVID-19

Këshilli i Ministrave ka miratuar ditën e sotme aktin normativ, me anë të së cilit shtyhen skadencat e kartave të identitetit deri në përfundimin...

Aplikimi për Karta ID/ Zv.ministrja e Brendshme bën thirrje: Mos e lini për ditën e fundit!

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda dhe Drejtori i Përgjithshëm i Gjendjes Civile Bledar Doracaj inspektuan zyrat e aplikimit për pasaporta dhe karta ID, në...

Fluks i madh aplikimesh, shtyhet afati i vlefshmërisë së kartave të ID

Zgjatet afati i përdorimit të kartave të identitetit që skadojnë në vitin 2019. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe Kryebashkiaku i...

Lajmet e fundit