Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022

TAG

karpushin

Deklarata për Rusinë, Karpushin i përgjigjet Metës: Ka harruar atë që bëmë pas Luftës II Botërore

Ambasadori rus, Aleksandër Karpushin foli për atë që quhet ndikimi rus në Ballkan dhe reagimin e politikanëve shqiptarë, siç ishte rasti i Presidentit Ilir...

Këto janë të gjitha shtetet që po dëbojnë diplomatë rusë

Dhjetra shtete europiane kanë ndjekur shembullin e Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara duke dëbuar një ose më tepër diplomatë rusë. ...

Dëbimi i diplomatëve rusë, Milo: Erëra të luftës së ftohtë. Ngjela: Ka lidhje me Gjuriç

Historiani dhe ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo në një koment për dëbimin e diplomatëve rusë në 14 vende të botës e përkufizoi situatën si...

Bushati thërret me urgjencë ambasadorin rus Karpushin, shpall non-grata dy diplomatë (LISTA)

Menjëherë pas paralajmërimit të kryeministrit Edi Rama për dëbimin e diplomatëve rusë, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka thirrur ambasadorin rus në vendin tonë,...

Ambasadori rus pyet Ngjelën: Ku shkuan 400 oficerët rusë që do destabilizonin Shqipërinë?

Ambasadori i Rusisë në Shqipëri, Alexander Karpushin thotë se influenca dhe agresioni rus në Ballkan janë terma “bombastik” të shpikura nga gazetarët. ...

Lajmet e fundit