Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

Karoline Edtstadler

Dritë jeshile për negociatat, ministrja e Austrisë për BE: Kemi nevojë për ju, pa vendet e Ballkanit Perëndimor Bashkimi Europian nuk është i plotë

Ministrja për Bashkimin Evropian dhe Kushtetutë të Republikës së Austrisë, Karoline Edtstadler gjatë konferencës për shtyp ka përgëzuar ministren e Jashtme, Olta Xhaçka për...

Cakaj pret ministrat austriak: Mbështesin Shqipërinë për çeljen e negociatave

Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim në zyrën e tij me Ministrin e Jashtëm të Austrisë,...

Lajmet e fundit