Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Mër
26 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

karnavale

Po përgatiteshin për karnavalet, makina hynë mes turmës, humbin jetën 6 persona dhe plagosen dhjetëra të tjerë

Të paktën gjashtë persona janë vrarë pasi një makinë ka përplasur një turmë në jug të Belgjikës. Incidenti ndodhi në qytetin e vogël Strépy-Bracquegnies, rreth...

Me qindra qytetarë në shesh, Rama publikon videon nga festa e Karnavalet në Korçë

Tashmë traditë prej vite me rradhë Korça do të ndizet nga Festivali i Karnavaleve, ritmet e muzikës dhe larmia e ngjyrave. Së fundmi kryeministri Edi...

“Zgjidh maskën tënde”, Korça përgatitet për Karnavalet, do çelë sezonin turistik me festë (FOTO)

Tashmë traditë prej vite me rradhë Korça do të ndizet nga Festivali i Karnavaleve, ritmet e muzikës dhe larmia e ngjyrave. Korça ndryshe e pagëzuar...

Banorët e Nartës në Vlorë nuk pyesin për Covid, thyejnë karantinën për Karnavale, mblidhen e festojnë me këngë e valle

Banorët e fshatit Nartë në Vlorë nuk pyesin as për Covid-19, kur vjen puna tek festa e Karnavaleve, e cila simbolizom ardhjen e pranverës,...

Lajmet e fundit