Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

Karl Nehammer

Kancelari austriak: Shkova në Moskë për ta kritikuar Putinin sy më sy

Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer pas vizitës me Vladimir Putin tha se shkoi në Moskë për të parë në sy dhe për ti folur...

Kancelari austriak takim të papritur me Putin-in në Moskë: Do t’i tregoj të vërtetën për luftën “sy për sy”

Kancelari austriak Karl Nehammer synon t'i tregojë presidentit rus Vladimir Putin, "të vërtetën" për luftën në Ukrainë gjatë takimit të sotëm në Moskë. Nehammer do...

“Kam frikë për jetën time, më ndihmoni”, kancelari austriak zbulon bisedën me presidentin e Ukrainës

Kancelari austriak Karl Nehammer sot në Vjenë ka zbuluar edhe bisedën telefonike që ka bërë me presidenti e Ukrainës, Volodymyr Zelensky kur nisi pushtimi...

Karl Nehammer betohet si Kancelari i ri i Austrisë, i treti në 3 muajt e fundit

Karl Nehammer është betuar ditën e sotme si Kancelari i ri i Austrisë. Ish-ministri i Brendshëm bëhet kancelari i tretë brenda 3 muajsh në...

Pas dorëheqjes së Kurz, Austria zgjedh kancelarin e ri, ministri i Brendshëm kandidat për postin e rëndësishëm

Partia Popullore në pushtet e Austrisë (ÖVP) zgjodhi këtë të premte ministrin e Brendshëm Karl Nehammer si kandidatin kryesor për kancelarin e ardhshëm të...

Ministri Çuçi i tregon homologut austriak për ngjarjen në Lezhë: Ngushëllime familjes së policit shqiptar, jemi gati të trajnojmë Focat Speciale

Ministri i Brendshëm i Austrisë Karl Nehammer, ndodhet në Tiranë dhe është pritur në zyrë nga homologu shqiptar Bledi Çuçi. Ky i fundit e...

Lajmet e fundit