Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022

TAG

karen donfried

“Zyrtarët e SHBA s’mund të takohen me non-grata”, Ndihmës Sekretarja amerikane flet për VOA: Në fokus reformat dhe raportet me opozitën (E plotë)

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike Karen Donfried, zhvilloi një vizitë dy ditore në Tiranë në kuadër të turit të...

Nga korrupsioni dhe masakra zgjedhore, Bardhi zbardh takimin me zyrtaren amerikane Karen Donfried

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka zbardhur takimin me Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Karen Donfried. Gjatë këtij takimi...

Ambasada amerikane zbardh takimet e zyrtarëve të DASH: Duhet një opozitë e fortë që sheh përpara me popullin shqiptar

Ambasada e SHBA në Tiranë zbardh takimet e dy zyrtarëve të Departamentit Amerikan të Shtetit, të cilët dje dhe sot u takuan me aktorë...

“SHBA mbështet Ballkanin e Hapur”, Rama zbardh takimin me Donfried dhe tregon dhurata e veçantë që i bëri zyrtares amerikane

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga takimi me ndihmës/Sekretaren Amerikane të Shtetit për Evropën dhe Euro-Azinë, Karen Donfried. Me anë të një psotimi në...

Nesër takohet me zyrtarët shqiptarë, zyrtarja merikane flet nga Shkupi: Të fillojnë procedurat e anëtarësimit në BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Evropiane, Karen Donfried, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Maqedoninë e Veriut, ku është takuar me...

Zyrtarja e lartë amerikane sot në Tiranë, takon Alibeajn dhe Tabakun në Kuvend, shmang Berishën dhe selinë e PD, “i bën dalje” dhe Metës

Ndihmës Sekretarja amerikane për Byronë e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, do të zhvillojë një vizitë në Tiranë, sot më 28 prill, në...

Ankohet Evi Kokalari: Mos është gjë non-grata Ilir Meta?! Pse zyrtarët e DASH e ofendojnë rëndë dhe nuk e takojnë?

Aktivistja e dhe njëkohësisht anëtarja e Komisionit të rithemelimit, Evi Kokalari, ka shprehur shqetësimin e saj, lidhur me shmangien e takimeve të zyrtarëve të...

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç: Vizita e zyrtares së lartë të DASH ka për qëllim njohjen reciproke Serbi-Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka deklaruar se qëllimi i vizitës së ndihmëssekretares amerikane për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, ka qenë “njohja...

Zyrtarja e lartë e DASH vizitë në Tiranë, takim me Alibeajn dhe Tabakun, “shmanget” Berisha   

Ndihmës Sekretarja amerikane për Byronë e Çështjeve Europiane dhe Euroaziatike, Karen Donfried, do të zhvillojë një vizitë në Tiranë, në 28 prill në kuadër...

Zyrtarja e lartë amerikane viziton Shqipërinë, ambasadorja Kim zbulon arsyen

Ndihmës Sekretarja për Byronë e Çështjeve Evropiane dhe Euroaziatike, Dr. Karen Donfried, do të vizitojë Shqiëprinë në 28 prill. Vizita e saj do të jetë...

Lajmet e fundit