Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

kardinali shqiptar

Nishani dekoron kardinalin Ernest Troshani me “Nder i Kombit”

Presidenti Bujar Nishani dekori me titullin ‘Nder i Kombit’ klerikun, kardinalin Ernest Troshani. Për kreun e shtetit,  Petku i kuq i Kardinalit simbolizon dhe...

Papa Françesku shpall 17 kardinalët e rinj, mes tyre Dom Ernest Troshani

Sot në lutjen e Ëngjëllit te Tenzot në orën 12:00 në Romë, Papa Françesku ka shpallur kardinalët e rinj ndër të cilët edhe Dom...

Lajmet e fundit