Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kardinal troshani

Nishani dekoron kardinalin Ernest Troshani me “Nder i Kombit”

Presidenti Bujar Nishani dekori me titullin ‘Nder i Kombit’ klerikun, kardinalin Ernest Troshani. Për kreun e shtetit,  Petku i kuq i Kardinalit simbolizon dhe...

“M’u duk sikur fola me zotin”, gazetari rrëfen përjetimet pas intervistës rrënqethëse me Kardinal Ernest Troshanin

Gazetari Roland Qafoku ka realizuar një intervistë me momente rrënqethësë Kardinal Ernest Troshanin, kardinali më i ri i Vatikanit. Kardinali i...

Kardinal Troshani: Kur Feçorr Shehu tha në Spaç ta djegim të gjallë Dom Ernestin, në qeli më shtrënguan prangat që t’më binte infarkt

Kardinali më i ri i Vatikanit Kardinal Ernest Troshanin ka dhënë një intervistë me momente rrënqethëse  në studion e emisionit “Debati në Channel One”...

Lajmet e fundit