Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

karburantete

Tregu “mbytet” me naftën vendase, vetëm një kompani importoi nga jashtë

Importet e karburanteve shënuan rënie pikiatë në muajin janar të vitit 2017. Sipas të dhënave nga Ministria e Financave gjatë janarit u importuan vetëm...

Bënin kërdinë me vjedhjen e karburanteve, arrestohet 20 vjeçari pjesë e grupit të grabitësve

Policia e Tiranës ka arrestuar sot shtetasin Bajram Kallmacaku, 20 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim pasi dyshohet se është pjesë e një...

Fillon rritja e çmimeve të naftës në tregun vendas, shtrenjohet edhe gazi

Fundi i 2016-s dhe ditët e para të 2017-s janë shoqëruar me një shtrenjtim të çmimit të karburanteve në tregun e brendshëm. ...

Cilësia e karburanteve, IQT: 224 gjoba në një vit

Inspektorati Qendror Teknik (IQT) ka intensifikuar kontrollet në subjektet e tregtimit me shumicë dhe pakicë të gazoilëve dhe gazit të lëngshëm në vend, me...

Si futet nafta nga Maqedonia dhe shitet me 130 lekë në tregun e fruta-perimeve të Korçës

Shqiptarët e kanë gjetur zgjidhjen për të përballaur çmimin e lartë të naftës në vend duke blerë naftë nga vendet fqinje si Maqedonia, e...

Lista / ISHT çon për revokim licence 40 subjekte të karburanteve

Inspektorati i Shtetëror Teknik dhe industrial ka propozuar revokimin e licencës për 40 subjekte të tregtimit të hidrokarbureve. Burimet zyrtare nga ISHTI...

Lajmet e fundit