Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

karburantet

“Erdha nga Elbasani në këmbë”, nis para Kryeministrisë protesta për rritjen e çmimit të naftës

Qindra qytetarë kanë nisur të mblidhen para godinës së Kryeministrisë në protestën kundër rritjes së çmimit të karburanteve. Qytetarët janë shfaqur me pankarta në dorë,...

Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet për rritjen e menjëhershme të çmimit të karburanteve

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur një hetim paraprak për rritjen e menjëhershme të çmimit të karburanteve nga tregtarët me shumicë. Institucioni thotë se rritja e...

Autoriteti i Konkurrencës nuk gjen shkelje pas hetimit të thelluar në tregun e karburanteve

Autoriteti i Konkurrencës ka mbyllur hetimin e thelluar në tregun e karburanteve pa gjetur shkelje të ligjit “Për mbrojtjen e Konkurrencës”. Në datë 4 qershor...

Kontrollet në karburante, Balluku: Kjo luftë do të intensifikohet

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka mbajtur sot një konferencë për shtyp lidhur me kontrollet për cilësinë e karburanteve në vend. ...

Bizneset e ndërtimit dhe karburantet deklarojnë ulje të qarkullimit, TATIMET i paralajmërojnë: Do keni vizita…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, bazuar në analizën e treguesve të performancës për periudhën Janar – Gusht 2018, ka konstatuar se tatimpagues, veçanërisht ata...

Jepet me koncesion 20 vjeçar shërbimi i kontrollit në pikat e karburanteve, ja kompania fituese

4. Ngarkohet Ministria e Financave dhe Ekonomisë për zbatimin e këtij vendimi. Ky vendim hyn në fuqi pas botimit në “Fletoren zyrtare”.

Tatimet nisin bllokimin e karburanteve “Gulf”

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka nisur bllokimin e pikave të karburanteve “Gulf”, pas skandalit me tollonat dhe falimentimin e kësaj kompanie. ...

Zbulohet vendimi i fshehur i qeverisë, kjo do të jetë taksa e re për karburantet

Pikave të shitjes së karburantit u kërkohet të paguajnë një tarifë tëlartë “licencimi” nga pushteti vendor në masën 3 milionë lekë për Bashkinë Tiranë...

Lajmet e fundit