Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

Karburante

Ulet sërish nafta, këto janë çmimet e reja të karburanteve

Bordi i Transparencës ka vendosur sot çmimet e reja të karburanteve me shumicë dhe pakicë. Kështu, nafta me pakicë është ulur me 4 lekë dhe...

Sekretari i OKB thirrje shteteve: Taksoni fitimet e mëdha dhe të papritura të kompanive të karburanteve

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara u ka bërë thirrje të gjitha vendeve të zhvilluara që të tatojnë fitimet e papritura dhe të...

Ulet konsumi i karburanteve në korrik e gusht, tkurret turizmi i brendshëm

Konsumi i karburanteve vijoi tkurrjen edhe në korrik, ndërsa të dhënat e ditëve të para të muajit gusht tregojnë se tendenca rënëse është thelluar. Sipas...

Fiksimi i çmimeve nga Bordi po falimenton kompanitë e vogla të karburanteve, a po rritet evazioni?!

Fiksimi i çmimeve të karburanteve nga Bordi i Transparencës po krijon pasoja në tregun e karburanteve, nga falimetimi i kompanive të vogla, mbajtja e...

Çmimet e larta frenojnë konsumin e karburanteve, rënie për të dytin muaj radhazi në prill

Importet e karburanteve shënuan rënie vjetore për të dytin muaj radhazi në prill të këtij viti raportojnë të dhënat zyrtare të Ministrisë së Financave,...

Qeveria hap tenderin, do blejë 14 milionë euro karburante për nevojat e saj

Qeveria ka vendosur që në kulmin e krizës së çmimeve të hidrokarbureve të vijojë si normalisht blerjen e karburanteve për nevojat e saj. Agjencia e...

Bordi i Transparencës fikson naftën, ja sa shkojnë çmimet e karburanteve

Bordi i Karburanteve është mbledhur përsëri këtë të martë dhe ka vendosur çmimet e reja të karburanteve për nesër. Për periudhën 22-23 mars, nafta dhe...

Ministrat e kanë detyrim të shkojnë me makinë në punë? Ibrahimaj “hedh poshtë” pretendimin e Muzhaqit: Nuk është kështu, kemi shkurtuar shpenzimet e tyre

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Delina Ibrahimaj, bëri me dije se në mes të kësaj krize në të cilën ndodhemi, qeveria ka ulur konsumin...

Shqiptarët shpenzojnë rreth 1.2 miliardë euro në vit për energji e karburante; Si mund të lehtësohet fatura e krizës

Teksa e gjithë bota ka hyrë në një krizë energjetike, kryeministri Edi Rama paralajmëroi për një situatë të ngjashme në Shqipëri, që mund të...

I hapet rrugë KONCESIONIT të tretë mbi karburantet, pritet SHTRENJTIMI i çmimeve në benzinata

Komisioni i Prokurimeve Publike i ka hapur rrugën koncesionit të shumëpërfolur për ‘kontrollin e pompave’ në stacionet e karburanteve.  Përmes një...


Lajmet e fundit