Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

karboni

Ndryshimet klimatike: Pas 20 vitesh do të “zhduken” makinat me benzinë dhe naftë, BE prezanton planin strategjik për ‘shpëtimin e Tokës’

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur një sërë strategjish për të luftuar ndryshimet klimatike me synim arritjen e qëllimit për neutralizimin e karbonit deri...

Lajmet e fundit