Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

karavasta

Ja kush është kompania franceze që do ndërtojë PARKUN VOLTAIK të Karavastasë: Më i madhi në Ballkan, mbi 100 mln euro investim

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar shpalljen e kompanisë franceze "VOLTALIA" si fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Gjatë...

Ministri i Ramës publikon videon me Buallica në Karavasta: Specie në zhdukje

Ministri i Turizmit Blendi Klosi publikon një video me buallica të cilat gjenden në një moçalishte në Karavasta.   Klosi thotë...

REKORD VENDIMESH/ Miratohen 8 leje të reja për HEC-et, vulosen edhe planet për Karavastanë dhe Tushemishtin

Këshilli Kombëtar i Territorit zhvilloi këtë të enjte mbledhjen e radhës duke miratuar një numër rekord vendimesh, plot 28 të tillë. ...

Në Karavasta të gjithë të çmendur pas Xhonit, batuta therëse: Mos i hidh se e kemi lënë për ministrin (VIDEO)

Në Karavasta pelikani “Xhon” ka tërhequr vëmendjen e dhjetëra turistëve të cilët kanë nxjerrë aparatet dhe e kanë fotografuar e filmuar për minuta të...

Lajmet e fundit