Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

TAG

karantina

Politikani biznesmen i FUQISHËM thyen rregullat, pasi zbriti me avion privat në RINAS, nuk karantinohet si gjithë të tjerët

Ka marrë gjithë vëmendjen e opinionit publik çështja e politikanit dhe biznesmenit të fuqishëm të Kosovës Behgjet Pacolli. Pacolli prej dy...

Karantina e Covid ‘përplas’ çiftet, psikologia sugjeron metodat si t’i bëni ballë krizës

Nga Shirla Preni Situata emergjente që ka përfshirë të gjithë botën ka shtuar ankthin dhe pasigurinë për të gjithë ne. Njeriu...

Çfarë jemi ne në izolim? Me kë ngjasojmë? Përgjigja e kësaj vajze në klasë të 8-të do t’ju bëjë të mendoni

Anzholi quhet vajza në klasë të 8-të e cila ka hedhur në letër disa mendime rreth situatës që po kalojmë. Çfarë jemi ne në...

Dolën për piknik dhe u shoqëruan me persona me të kaluar kriminale, pezullohen nga puna komandanti dhe zyrtari i policisë

Në kushte karantine, dy zyrtarë policie jo vetëm që kanë dalë piknik por kanë zgjedhur shoqërinë e një krimineli për këtë. ...

Karantina e ‘detyron’ këngëtaren shqiptare t’i ndryshojë flokët ‘si mbreti gratë’ (FOTO)

Para dy ditësh këngëtarja Rina tha se izolimi kishte rezultuar produktiv për të. Kjo pasi bukuroshja kishte gati një album me 20 këngë, në...

Metoda kryesore që po lufton Covid-19, Rama publikon historinë: Ja si lindi karantina

Kryeministri Edi Rama ka publikuar historikun se si ka lindur karantina që sot është një nga metodat që po përdoret masivisht për të frenuar...

Parashikimi i FRIKSHËM: Në Britani do vdesin 150.000 persona gjatë karantinës, por jo nga koronavirusi

Më shumë se 150 mijë britanikë mund të vdesin gjatë periudhës së karantinës, por jo nga koronavirusi. Ky është një vlerësim...

‘Do ndëshkohen ata që thyejnë karantinën’, Balla thirrje Bashës: Jepni dhe ju gjysmat e rrogave

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka bërë thirrje kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, që t’iu vijë në ndihmë...

TIRANË/ Polici gjobit të riun që shkeli karantinën por argumenti i tij është pikant: Isha t’u kërku qenin, m’doli prej shpie

Këto ditë karantine janë të vështira për të gjithë, mirëpo grimcat e humorit nëpër rrjet, duket sikur heqin mërzinë dhe stresin e akomuluar. ...

Shtëpia e pushimit që do të kthehet në karantinë, reagon Berisha: Akt armiqësor ndaj ushtrisë

Koronavirusi, frika e qytetarëve dhe masat që duhen të merren janë bërë temë e ditës. Kryeministri i vendit Edi Rama para...

Lajmet e fundit