Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

karantina

Lajm i mirë, nesër rifillon fluturimi i parë më Anglinë, TIA: Karantina në Shqipëri s’është më detyrim për ata që vijnë nga ky vend

Nesër rifillon fluturimi i parë më Anglinë pas një periudhe të gjatë pezullimi të udhëtimeve drejt këtij vendi. Lajmi është konfirmuar nga TIA (Tirana...

CDC shkurton periudhën e karantinës, ja sa ditë pas infektimit mund të dilni nga shtëpia

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) njoftuan periudha më të shkurtra karantine të lidhura me koronavirusin, pak përpara udhëtimeve të parashikuara për...

SHBA ul kohën e karantinës, jo më 14 ditë për të prekurit nga Covid-i

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po konsiderojnë mundësinë e shkurtimit të periudhës së karantinës të koronavirusit. ...

Ndodh edhe kjo, i pastrehu gjobitet se doli nga shtëpia gjatë karantinës

Një i pastrehë në Itali është gjobitur pasi gjatë karantinës ka dalë nga shtëpia. Bëhet fjalë për një 63 vjeçar me emrin Pasquale që...

Policia gjobit shkelësit e karantinës, ndëshkime edhe për qytetarët pa maskë e 9 lokale

Policia e Shtetit thotë se ka gjobitur 692 qytetarë në 4 orëte e fundit për mosmbajtjen e maskës në publik. Ndëshkimeve...

Thyen rregullat e karantinës! Gjobitet moderatorja shqiptare, revoltohet me policët: Ti kur je në shtëpi vetëm përdor prezervativ? (VIDEO)

Moderatorja Einxhel Shkira ka shkelur rregullat e vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ajo është gjobitur nga policia,...

Ishim në karantinë dhe na ndalohej qarkullimi por këta deputetë i bënë ‘rrush e kumbulla’ lekët tona (LISTA me 110 deputetët që morën lekë...

Ndërsa qytetarët e zakonshëm të këtij vendi ishin në karantinë dhe në pamundësi për të qarkulluar, 110 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, kanë bërë...

Skandal/ Theu karantinën dhe takoi të dashurën e martuar, jep dorëheqjen këshilltari kryesor i qeverisë britanike

Këshilltari i qeverisë britanike, Neil Ferguson njëkohësisht edhe epidemiolog ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur rregullat e izolimit të vendosura për pandeminë. ...

Ish-kryebashkiaku i PS i përgjigjet deklaratës publike të gruas së tij: I pranoj të gjitha nënshtruesja ime, dhuna ishte psikologjike dhe fizike

Ish-kryebashkiaku i PS në Vlorë Shpëtim Gjika njihet për sensin e tij të humorit, që gjatë këtyre ditëve karantinë, e ka shpërfaqur më shumë...

Festoi fundin e karantinës, vajza bie nga shkëmbi dhe gjen vdekjen

Një vajzë e cila donte të festonte fundin e karantinës ka rënë nga shkëmbi dhe ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Një...

Lajmet e fundit