Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022

TAG

karaibe

Vetëm 21 turistë gjatë gjithë vitit, për të vizituar këtë ishull ju nevojiten 70 mijë dollarë dhe…mund të mos hyni

Duket e pabesueshme por në një ishull të Karaibeve ju nevojiten plot 70 mijë dollarë që ta vizitoni, të paktën gjatë pandemisë. Territori i vogël...

FOTO/ “Wonder of the Seas”, anija më e madhe në botë do të nisë lundrimin vitin e ardhshëm, mund të strehojë rreth 7000 turistë

"Wonder of the Seas" quhet anija më e amdhe në botë, e cila do të nisë lundrimin 4 marsin e vitit të ardhshëm nga...

Qëllohet me gurë gjatë protestave kundër vaksinimit ndaj Covid-19, kryeministri filmohet i përgjakur (FOTO)

Kryeministri i Saint Vincent dhe Grenadines në Karaibe, Ralph Gonsalves u shtrua në spital pasi u qëllua me gurë në kokë gjatë protestave kundër...

I propozoi në ishujt Karaibe, Boris Johnson drejt altarit me të fejuarën, zbulohet se kur do të martohet çifti britanik

Kryeminstri britanik Boris Johnson do të martohet me të fejuarën e tij, Carrie Symonds më 30 korrik 2022 shkruajnë mediet e huaja. Çifti u ka...

Shpërthen vullkani i fuqishëm në Karaibe, shtëllungat e tymit ngrihen 20 km në ajër (VIDEO)

Vullkani i fuqishëm “La Soufrière” shpërtheu në ishullin e Shën Vincentit në Karaibe mëngjesin e kësaj të premte, thanë autoritetet vendase. Si pasojë e shpërthimit,...

Mariza Ikonomi si asnjëherë më parë, me bikini në Karaibe, këndon dhe i bie kitares (VIDEO)

Mariza Ikonomi është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Prej vitesh në skenë Mariza ka fituar zemrat e të gjithëve me...

SHBA-të s’gjejnë qetësi, formohet uragani i rrezikshëm “Maria”

Kur dukej se çdo fenomen i rrezikshëm natyror kishte marrë fund, një uragan i ri është formuar dhe po i drejtohet ishujve Karaibe dhe...

E pabesueshme! Uragani “Irma” largon detin në brigjet e Karaibeve (PAMJET)

 Pamje të pabesueshme janë shpërndarë së fundmi në rrjetet sociale, të një fenomeni të rrallë. Në fotot e publikuara vihet re...

Lajmet e fundit