Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

karabinieret

Vranë shqiptarin gjatë tentativës së grabitjes, ministri italian: Karabinierët meritojnë medalje

“Karabinierët që vranë shqiptarin nuk meritojnë të hetohen, por meritojnë medalje”, kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini. Karabinierët...

Gjysmë kile kokainë dhe 50 mijë euro false, vëllezërit shqiptarë humbasin qetësinë dhe përfundojnë keq

Dy vëllezër shqiptarë dhe shoku i tyre italian kanë rënë në prangat e karabinierëve pasi janë kapur me sasi të konsiderueshme droge dhe para...

EMRI: Kapet 30 vjeçarja shqiptare me kokainë në Itali, veprimi që bëri në polici e fundosi më keq

Një 30 vjeçare shqiptare është arrestuar në flagrancë në Faenza të Italisë gjatë një aksioni “blic” për shkatërrimin e një rrjeti të shpërndarjes së...

E rrallë: Kapet italiani i dënuar për mashtrim në Shqipëri, pritet ekstradimi drejt vendit tonë

S’ka thuajse asnjë ditë të mos dëgjoni lajme për shqiptarë që arrestohen në Itali, për vjedhje, drogë a krime të tjera. Por...

Si u shkatërrua banda e shqiptarëve në Itali, zbardhen përgjimet e “Shefit” (VIDEO)

Italia, sipas asaj që kanë nxjerrë hetuesit, ishte një lloj bankomati për hajdutët shqiptarë. Një objektiv që duhej përdorur sa më shumë të ishte...

Siçili, policia arreston dy shqiptarë dhe dy italianë, ja përse akuzohen (Emrat-Foto)

Sipas policisë italiane banda prej katër anëtarësh shënjestronte supermarketet pasi gjatë festave të fundvitit rritej edhe shuma e parave të shpenzuara dhe që...

Lajmet e fundit