Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022

TAG

karabinieret

Arrestohet 20 vjeçari shqiptar në Itali, goditi me thikë babain pas shpine

Një 20 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë në Ostuni pasi tentoi të vriste babain e tij. Burri shpëtoi nga...

Tronditëse: Shqiptari dhunon tezen në Itali dhe i rrëmben 45 euro

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur në komunën e Castellos në Perugia të Italisë Një shqiptar ka tentuar të grabisë tezen...

Gëlltiti 4 doza kokainë për t’i shpëtuar policisë, arrestohet i riu shqiptar në Itali (Detaje)  

Mediat lokale italiane të zonës së Garlascos, bëjnë me dije se karabinierët kanë arrestuar një të ri shqiptar që posedonte 4 doza kokainë. ...

Grabitje banesash dhe shpërndarje droge, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali (EMRAT)

Dy shqiptarë dhe një italian kanë rënë në prangat e policisë së Bergamos në Itali, të akuzuar për një sërë veprash penale. ...

Shpërndanin kokainë dhe fitonin 4 mijë euro në ditë, arrestohen 5 shqiptarët

Pesë shqiptarë janë vënë në pranga nga policia italiane pasi janë kapur duke shpërndarë drogë. Sipas karabinierëve të Riminit, shqiptarët, nga...

Vajza shqiptare kapet me 700 gram kokainë në Itali (Detaje)

Një 33-vjeçare shqiptare është arrestuar nga policia italiane pasi është kapur me rreth 700 gram kokainë. Vajza shqiptare me inicialet C.A...

Vodhi dy xhupa në dyqanin luksoz, e pëson keq shqiptari

Një 50-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi është kapur me dy xhupa të vjedhur. Ai u arrestua...

Ekstradohet në Itali vrasësi shqiptar (Emri)

Është ekstraduar ditën e sotme në Itali një shtetas shqiptar i dënuar për vrasjen e një italiani në vitin 2015. Bëhet...

Lajmet e fundit