Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

karabinieret

E RËNDË/ Vëllai vret vëllain, për t’i marrë lekët e sigurimit

Një ngjarje e rëndë tronditur Italinë, ku një 33-vjeçar u gjet i pajetë dhe i djegur brenda një tendë. Sipas mediave italiane mësoeht se karabinierët...

I “mbytur” nga varfëria/ 16-vjeçari shqiptar merr i vetëm rrugën për në Itali, troket te karabinierët dhe u kërkon ndihmë

Një 16-vjeçar shqiptar ka trokutur në derën e karabinierëve në Itali, duke u kërkuar atyre ndihmë. I mituri raportohet se është nisur nga Shqipëria drejt...

Hyn në fuqi kërkimi ndërkombëtar, karabinierët kërkojnë Rezart Taçin në Milano, SPAK verifikon pasuritë në Shqipëri

Prokuroria Speciale SPAK ka nisur verifikimin e pasurive të biznesmenit Rezart Taçi në Shqipëri. Ky i fundit është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi akuzohet...

Duhej të ishte në arrest shtëpiak, shqiptari kapet duke vjedhur në një supermarket në Itali

Autoritetet policore në Livorno të Italisë kanë arrestuar një shqiptar teksa po vidhte në një supermarket. Arrestimi 25-vjeçarit ndodhi pasi policia italiane mori një telefonate...

Katër shqiptarë sulmojnë me thikë karabinierët që i shkuan për kontroll në shtëpi

Katër shqiptarë u arrestuan gjatë një operacioni anti-droge në Mantova të Italisë. Mediet italiane shkruajnë se 4 shtetasit shqiptarë janë të moshës nga 20 deri...

Ndrangheta: Policia italiane arreston 53 persona të organizatës famëkeqe mafioze

53 anëtarë të dyshuar si pjesë e organizatës mafioze Ndrangheta kanë rënë në prangat e policisë italiane ditën e sotme. Operacioni është zhvilluar në Gioia...

Shisnin ‘pica dhe birra’, por fitonin 60 mijë euro në muaj: Arrestohen 6 shqiptarë për trafik droge në Itali

Ditën e djeshme, policia italiane përfundoi një operacion kundër krimit shqiptar në Ciriacese dhe në luginat e Lanzo. Në pranga kanë...

Tre grabitje brenda natës, shqiptari kapet gjatë tentativës për të vjedhur edhe qiradhënësin

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi kishte grabitur tre banesa brenda një nate. 37-vjeçari, emri i të cilit nuk...

U përgjua në telefon prej një viti, karabinierët arrestojnë trafikantin shqiptar në Durrës

Policia e Tenenza di Falconara ka shkuar deri në Durrës, pasi mori leje nga autoritetet vendore, për të kapur një të dënuar 34-vjeçar shqiptar,...

Arrestohet 20 vjeçari shqiptar në Itali, goditi me thikë babain pas shpine

Një 20 vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë në Ostuni pasi tentoi të vriste babain e tij. Burri shpëtoi nga...

Lajmet e fundit