Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kapshtice

Kthyen qytetarët në doganë, sqaron ambasada Greke: Në Kapshticë do lejohen të kalojnë vetëm punonjësit sezonal

Ambasada greke njofton ndryshimin e masave mbi lëvizjen në kufirin me Shqipërinë. Ambasada shkruan se nga sot do të hiqen masat kufizuese, teksa shprehet se...

Dje u njoftua hapja e kufijve për të gjitha kategoritë, Greqia “ndërron mendje”, lejohet të kalojnë vetëm punëtorët sezonalë në Kapshticë, turisët duhet të…

Ministria e Jashtme e Shqipërisë njoftoi dje se duke nisur nga 19 qershori do të lejohen të gjithë qytetarët shqiptarë  të udhëtojnë drejt vendit...

Greqia s’hap kufirin me Shqipërinë, por rrit kuotën në 1500 persona

Greqia ka njoftuar lehtësimin e masave të rregullave në pikën kufitare me Shqipërinë. Duke nisur që nga data 15 qershor, numri i shtetasve shqiptarë që...

Donte të kalonte kufirin me pasaportë false, arrestohet në Kapshticë 45 vjeçari i dënuar më parë për vrasje

Një 45 vjeçar është arrestuar në pikën kufitare të Kapshticës, pasi paraqiti një pasaportë në emrin e një shtetasi tjetër, e dyshuar si e...

Greqia mbanë të mbyllur kufirin, Policia e Kufitare e Kapshticës sqararon qytetarët: Ja kush kategori mund të kalojë

Greqia ka vendosur të vijojë të mbajë mbyllur kufirin me Shqipërinë deri më 14 Qershor. Policia kufitare e Kapshticës sqaron se në drejtim të Greqisë...

Greqia nuk hap kufirin, policia e Kapshticës sqaron qytetarët: Ja kush kategoti mund të kalojë në shtetin fqinj

Greqia ka vendosur të vijojë të mbajë mbyllur kufirin me Shqipërinë deri më 7 Qershor. Policia kufitare sqaron qytetrët se në drejtim të Greqisë mund...

Tentoi të kalonte kufirin me kanabis me vete, arrestohet 21-vjeçari në Kapshticë (EMRI)

Një 21-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Kapshticë, pasi është kapur me një sasi kanabis me vete. Bëhet me dije se në pranga...

Greqia e bën “bozë”, edhe pse kemi raste minimale me Covid, shtyhet për të disatën herë bllokimi i kufirit në Kapshticë (NJOFTIMI-DATA)

Pika doganore e Kapshticës do të vijojë të qëndrojë e mbyllur deri në datën 14 maj për të gjithë ata persona të cilët dëshirojnë...

Greqia shtyn sërish hapjen e doganës së Kapshticës, ja deri kur do të qëndrojë e mbyllur

Pika kufitare e Kapshticës do të jetë e mbyllur deri më 26 Prill. Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet...

Greqia shtyn sërish hapjen e doganës së Kapshticës, ja deri kur do të qëndrojë e mbyllur

Pika kufitare e Kapshticës do të jetë e mbyllur deri më 5 Prill. Deri në këtë datë, dalja nga Shqipëria dhe hyrja drejt Greqisë nëpërmjet...

Lajmet e fundit