Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

Kapshtica

E konfirmon Ministria e Jashtme: Greqia hap kufijtë, ja çfarë duhet të keni për të udhëtuar drejt shtetit fqinj

Ministria e Jashtme ka konfirmuar lajmin që qarkulloi disa orë më parë se Greqia ka hapur kufijtë me Shqipërinë.Sipas njoftimit të Ministrisë, nga dita...

Hapen KUFIJTË ME GREQINË, Kakavijë dhe Kapshticë 24 orë në shërbim, udhëtarët shqiptarë s’duhet të harrojnë…

Pas shumë ditësh i mbyllur dhe pjesërisht me orare të reduktuara, është hapur sot kufiri Shqipëri-Greqi dhe anasjelltas. Tashmë qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë...

Greqia ndryshon vendimin, Kapshtica qëndron e mbyllur deri në 3 korrik, ja cilët qytetarë lejohet të udhëtojnë

Greqia ka ndryshuar vendimin për hapjen e kufijve me Shqipërinë për shkak të situatës jo të mirë nga COVID-19.Ndryshe nga sa ishte deklaruar disa...

Pas situatës së krijuar nga Covid-19, Greqia merr vendimin për shtyrjen e hapjes së Kapshticës

Autoritetet greke kanë vendosur sërish që të shtyjnë vendimin për hapjen e pikës së kalimit kufitar të Kapshticës. Mësohet se shtyrja...

Plotësohet kuota ditore, mbyllet Kapshtica që në mëngjes, shumë qytetarë kthehen pas

Plotësohet kuota ditore e kalimit të emigrantëve në Kapshticë. Pala greke ka pezulluar punën pasi kanë kaluar 300 emigrantë. Numri i...

Fluks turistësh në pikat kufitare, mbi 8 mijë persona hyjnë brenda ditës nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

Tashmë që sezonit turistik po i vjen fundi, pikat kufitare kanë një fluks të madh shtetasish shqiptarë dhe të huaj të cilët largohen drejt...

Lajmet e fundit