Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

Kapitullimi

Si sot 20 vjet më parë Serbia kapitulloi në Kosovë, si u nënshkrua Marrëveshja e Kumanovës

Sot është shënuar 20 vjetori i marrëveshjes së Kumanovës, marrëveshje në të cilën Serbia pranoi humbjen e luftën në Kosovë. Në...

20 vjetori i bombardimeve, presidenti Thaçi: UÇK dhe NATO kapitulluan Millosheviçin

Presidenti Hashim Thaçi në 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-s në Serbi, tha se ndërhyrja e tyre dhe luta e UÇK-së  e detyruan Millosheviçin...

Lajmet e fundit