Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
31 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
29 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022

TAG

kapitol

Numër i vogël protestuesish para Kapitolit mes masash të rrepta të sigurisë

Nën hijen e një Kapitoli të fortifikuar, disa qindra demonstrues dolën të shtunën në një tubim për të mbështetur ata që akuzohen për sulmin...

Florida, gjykata jep vendimin e parë me burg për sulmin ndaj Kapitolit

Një gjykatës federal të hënën dha një dënim me tetë muaj burg për banorin e Floridas, Paul Hodgkins, për rolin e tij në sulmin...

Facebook i shtyu bllokimin me 2 vjet, reagon ashpër Donald Trump: Kjo është fyerje e madhe për miliona qytetarë që më votuan

Ish-presidenti i Amerikës, Donald Trump u ndalua të kishte akses në platformën e Facebook dhe Instagram, pas sulmit të 6 janarit në Kapitol. Trump...

Sulmi me makinë në Kapitol, ndërron jetë në spital një oficer policie, vdes edhe autori i sulmit

Një oficer policie ka humbur jetën në spital pasi u përplas me makinë në afërsi të ndërtesës së Kapitol.Gjithashtu edhe autori i dyshuar ka...

SULM TERRORIST? Mbyllet ndërtesa e KAPITOL në SHBA, një person përplas me makinë dy oficerë policie

Ndërtesa e Kapitolit në SHBa është mbyllur pasi një person ka përplasur me makinën e tij dy oficerë policie të ndërtesës.Sipas mediave të huaja,...

Lajmet e fundit