Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022

TAG

kanuni

Pse në Shqipërinë tradicionale, gratë ecnin gjithmonë pas burrave?!

Në çdo shoqëri tradicionale apo moderne, qarkullojnë modele sjelljesh, të cilat simbolikisht interpretohen me konotacione negative, herë-herë përçmuese, por që kryejnë funskione të rëndësishme...

Laert Vasili: Ëndrra ime, të zbatohet kanuni i Lekë Dukagjinit për politikanët

Regjisori Laert Vasili thotë se shqiptarët nëse nuk zbatojnë Kushtetutën, duhet të zbatojnë kanunin e Lekë Dukagjinit për politikanët e korruptuar. ...

Krishtlindje e bardhë në Malësinë e Madhe, pajtohen dy fise në hasmëri

Kjo Krishtlindje ka ardhur e bardhë në mesazhe, solidaritet dhe pajtim në Famullinë e Shen Kollit në Shkrel të Malesisë së Madhe. Mesazhi i...

Lajmet e fundit