Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022

TAG

kandidature

Hygerta Sako hedh kandidaturën për PRESIDENTE?

Prej ditësh emra të ndryshëm po lakohen për të hedhur kandidaturën për postin e Presidentit të vendit. Mjaft e diskutuar ka qenë edhe hipoteza se...

Mazhoranca tjetër goditje METËS, bën ‘nul’ kandidaturën për KLSH-në

Komisioni i Ekonomisë nuk aprovoi kandidaturën e Petraq Milos për t’u vendosur në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Propozimi...

Aktori i humorit kandidon për kryetar bashkie, Ardit Gjebrea i shpreh mbështetjen publikisht

Aktori i humorit Erion Isai, ditën e sotme është zyrtarizuar nga Partia Socialiste si kandidat për kryetar bashkie në Kolonjë. Menjëherë...

U nominua për Ambasadore e SHBA-së në Shqipëri, kongresi bllokon kandidaturën e Kavalec

Kandidatura e saj mbeti në shqyrtim nga Komisioni i Marrëdhënieve me Jashtë dhe nuk kaloi në votim.  Kush është Kathleen A. Kavalec: Kavalec...

Lajmet e fundit