Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022

TAG

kandidaturat

Digjet raundi i dytë për Presidentin e ri, në Kryesinë e Kuvendit nuk paraqitet asnjë kandidaturë

Afati për dorëzimin e kandidaturave për Presidentin e ri ka përfunduar, kështu që zyrtarisht është djegur edhe raundi i dytë i votimit, pasi ashtu...

Opozita kërkon emrin e Presidentit, Doda dhe Mediu “kushtëzojnë” Alibeajn: Kandidaturat të jenë tonat, ose të braktisim farsën me PS

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur paraditen e kësaj të mërkure për të diskutuar për zgjedhjen e emrave për Presidentin e ri të Republikës. Nga...

“Shqipëria është tani në kulmin e reformës reale në drejtësi”, ambasadorja Kim mesazh KLGJ: Caktoni sa më parë kandidatët për Gjykatën e Lartë!

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, i ka dërguar një mesazh të qartë Këshillit të Lartë Gjyqësor. Ajo kërkon që ky institucion të...

Zbulohen 15 kandidatët për GUVERNATOR, mes emrave ish politikani i njohur i PS dhe gruaja e ambasadorit

Zbulohen 15 kandidatët të cilët i janë përgjigjur thirrjes publike të Kuvendit më datë 4 tetor 2018, për plotësimin e tre vendeve vakante “Për procedurën...

KLGJ dhe KLP, Luan Rama: Kandidatura që diskretitojnë procesin

Deputeti i LSI-së, Luan Rama i ftuar në emisionin "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar kandidaturat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe...

Lajmet e fundit