Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

kandidatura

Artan Fuga shpall kandidaturën për Akademinë e Shkencave: Dua të promovoj një model perëndimor, jo institut kërkimesh pa bosht e aks

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga shpreh gatishmërinë për të kandiduar për kryetar të Akademisë së Shkencave. Edhe pse thotë se është shumë...

Zgjedhja e kreut të SPAK, kush është anëtarja e KLP-së që mungon, ja arsyeja

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla, në hapje të seancës për zgjedhjen e kreut të ri të SPAK, ka bërë me...

Sazan Guri shpall kandidaturën për President: Ma kanë kërkuar shumë qytetarë! Nuk do ta lëmë të jetë kështu Shqipëria

Sazan Guri ka hedhur kandidaturën për t’u bërë President i Shqipërisë. Ai thotë se është nxitur për të shpallur kandidaturën nga një nuëmr i...

FRPD hap aplikimet për të rinjtë që duan të angazhohen në strukturat drejtuese, formulari dhe afati për dorëzimin e kandidaturave

Forumi Rinor i Partisë Demokratike (FRPD) ka njoftuar hapjen e aplikimeve të reja për anëtarësime brenda strukturave drejtuese. Në njoftim janë publikuar kriteret që...

Presidencialet 2020 në SHBA, miliarderi i njohur shpall zyrtarisht kandidaturën

Miliarderi i njohur amerikan Tom Steyer, ka kandiduar zyrtarisht për garën presidenciale të vitit 2020, duke u shprehur se do të kërkonte emërimin dhe...

Theresa May jep dorëheqjen, nis gara për kryeministrin e ri të Mbretërisë së Bashkuar (KANDIDATURAT)

Ka nisur gara për kreun e Partisë Konservatore pas njoftimit se Theresa May do të japë dorëheqjen më 7 qershor. Gara...

Zgjedhjet e 30 Qershorit, Rama flet për kandidaturat e PS, çfarë thotë për Shkodrën dhe Durrësin

Kryeministri Edi Rama ka komentuar regjistrimin e përfunduar të 61 kandidatëve të PS, për zgjedhjet e 30 Qershorit. Rama u shpreh...

Gara për Prokuror të Përgjithshëm, regjistrohet kandidatura e parë (EMRI)

Regjistrohet kandidatura e parë për Prokuror të Përgjithshëm. Mësohet se në Këshillin e Lartë të Prokurorisë ka dorëzuar formularin, Olsian...

‘Kavalieri’ Berlusconi shpall kandidaturën për deputet në Parlamentin Europian

Ish kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi, ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturën e tij si deputet në zgjedhjet e Parlamentit Europian. Berlusconi,...

Lajmet e fundit