Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

kandidatet

Lulzim Basha mohon zërat për kundërshtarët në garën për kryetar partie: Nuk po kandidojnë për të marrë poste në PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mohuar zërat se kandidatët e tjerë në garëbn për kryetar të PD-së janë futur nga ai që...

EMRAT/ Keni aplikuar për hetues të BKH? Janë kualifikuar 421 kandidatë, mësoni kur do të kryhet testi logjik dhe ai fizik

Byroja Kombëtare e Hetimit njofton se ka përfunduar procesin e shqyrtimit të aplikimeve për hetues, ku janë kualifikuar 421 kandidatë nga 572 gjithsej. Sipas njoftimit...

QARQET: Kush janë kandidatët më të votuar nga Partia Demokratike? I preferuari Flamur Hoxha, Lulzim Basha ‘me zor’ kap 700 vota (REZULTATET)

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka nisur të raportojë numrin e votave që ka marrë secili kandidat që ka garuar në zgjedhjet e 25 prillit....

QARQET: Kush janë kandidatët më të votuar nga Partia Socialiste? Të majtët zgjedhin Edi Ramën; “Kopsitet” përfundimisht Kukësi (REZULTATET)

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka nisur të raportojë numrin e votave që ka marrë secili kandidat që ka garuar në zgjedhjet e 25 prillit....

Sa e “pastër” është lista e LSI-së? Kryemadhi: E kristaltë! Jemi të vetmit që kemi kaluar pa pikë ndryshimi nga KQZ

Kryetarja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim ka folur për listën e LSI, ku tha se është lista më e mirë nga të gjitha...

Zbardhen EMRAT: Këta janë 28 kandidatët për deputetë që po verifikohet nga Prokuroria; mes tyre Tom Doshi, Dashamir Tahiri, Agron Kapllanaj dhe futbollisti Gent...

28 kandidatë për deputetë të forcave të ndryshme politike që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit, kanë përfunduar për verifikim në Prokurorinë...

Socialistët padisin në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS, rrëzoi Celibashin dhe lejoi 61 kandidatë më tepër në listat e PD-së, për 25 prillin

Përfaqësues të Partisë Socialiste padisin në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS (Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve), i cili dje rrëzoi vendimin e kryekomisionerit Ilirjan...

BKH mbyll intervistat/ Kualifikohen 39 kandidatë, në fazën tjetër do të deklarojnë pasuritë (LISTA ME EMRAT)

Byroja Kombëtare e Hetimit ka mbyllur fazën e intervistës dhe përzgjedhjes së kandidatëve. Në këtë fazë janë kualifikuar vetëm 39 kandidatë,...

Shtetet e Bashkuara u bëjnë ‘zbor’ kandidatëve për kreun e BKH, i nxjerrin me tuta për vrap e ushtrime, shkrim dhe lexim si në...

Shtetet e Bashkuara e kanë shumë seriozisht procesin me organet e reja të drejtësisë, SPAK e BKH. Ambasada Amerikane në Tiranë,...

Mbledhja e kryesisë së PS, zbulohen kandidatët për kryetar të PS në rrethe (EMRAT)

Kryesia e PS ka diskutuar sot emër për emër kandidaturat për kryetarët e rinj të degëve të PS në rrethe. Nga...

Lajmet e fundit