Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

kandidat

Enkelejd Alibeaj prezanton kandidatin e PD për bashkinë Kurbin

Partia Demokrarike prezantoi sot në Kurbin, kandidatin për kryetar bashkie në zgjedhjet e 14 Majit, Genc Doçi. Ka qenë Enkelejd Alibeaj që ka prezantuar kandidatin...

U akuzua se vodhi fondet e partisë, Arian Galdini shpall kandidaturën për kryebashkiak të Tiranës

Arian Galdini ka shapllur kandidaturën për Kryetar Bashkie të Tiranës nën logon e Partisë Lëvizja e Re (LRE). LRE ka zhvilluar një takim në Tiranë...

“Është e konfirmuar!”, deputetja e PS-së zbulon kandidatin për Durrësin

Deputetja e Partisë Socialiste në Durrës, Klodiana Spahiu, ka zbuluar gjatë një interviste për Euronews Albania kandidatin e të majtës për bashkinë e Durrësit...

Meta mbështet kandidatin për bashkinë e Maliqit: Vlerat dhe gatishmëria e tij për të qenë pranë qytetarëve…

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta shpreh mbështetjen për Alfred Gegën, si kandidat për kryetar bashkie në Maliq. Meta me anë të një postimi...

Bosnja dhe Hercegovina merr statusin e kandidatit për në Bashkimin Evropian

Bosnjë dhe Hercegovinës i është dhënë këtë të enjte zyrtarisht statusi i kandidatit për në Bashkimin Evropian. Krerët e qeverive të unionit e morën...

Grupi Alibeaj prezanton kandidatin e radhës, një biznesmen dhe themelues i PD për Dimalin

Biznesmeni Dritan Sula është kandidati i radhës i prezantuar nga Grupi Alibeaj, për një nga 61 bashkitë e vendit, për zgjedhjet lokale të 14...

VIDEO/ Plasin fishekzjarret në Kuçovë, Lefter Maliqi fiton Primaret: Falenderoj Berishën edhe Metën për besimin

Lefter Maliqi është zyrtarisht kandidat për kryetar për Bashkinë e Kuçovës. Ky lajm është konfirmuar edhe nga vetë Maliqi përmes një postimi në “Facebook”. Ai...

Demokratët u drejtohen kutive të votimit për “Primaret”, zgjedhin sot kandidatët për bashkitë

Ditën e sotme demokratë u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kandidatët që do t’i përfaqësojë në zgjedhjet e 14 majit të 2023. “Primaret”...

KED vlerëson katër kandidaturat për anëtar të Gjykatës Kushtetuese, ja si renditen emrat

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka vlerësuar kandidatët për vendet vakante në Gjykatën Kushtetuese, pas shqyrtimit të të dokumentacionit të paraqitur. Bëhet me dije rezultati...

Zbulohet tjetër kandidat i Alibeajt, Sandër Marku drejt garës për Bashkinë e Lezhës

Është zbuluar edhe kandiati tjetër i grupit të Alibeajt, pasi pritet që kryesia e PD Lezhë të propozojë kandidaturën e Sandër Markut, për kandidat...

Lajmet e fundit