Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

kanceri i gjirit

Ambasadorja Kim i bashkohet marshimit për kancerin e gjirit: Të nxisim mamatë dhe vajzat tona të bëjnë mamografi

Ambasadorja Yuri Kim i është bashkuar dje marshimit kundër kancerit të gjirit, që është zhvilluar në Tiranë. Ajo ka dhënë mesazhin që gratë dhe...

13 Tetori, sot Dita pa Sytjena, ja përfitimet nëse flini….

Data 13 Tetor përkon me “Ditën Ndërkombëtare pa Sytjena”. Ndonëse  për shumë mund të tingëllojë çuditshëm, idea për të krijuar këtë ditë lindi më...

Tetori ROZË, solidarizohet Braçe: Ti që je burrë mos e lë nënën, gruan dhe vajzën pa një kontroll mbi kancerin e gjirit. Nuk është...

Ish-Zv.kryeministri Erion Braçe është solidarizuar me muajin rozë të Tetorit, i cili është një muaj ndërgjegjësimi për kontrollet mbi kancerin e gjirit. Përmes një postimi...

“Shliroji cicat”, paralajmërohet protesta pa sytjena në Kosovë, për një kauzë të fortë

Për herë të parë në Prishtinë do të mbahet organizimi i nismës ”Shliroj Cicat” në kuadër të muajit Tetor, i cili është dhe muaj...

Simptomat e mundshme të kancerit të gjirit

Femrat kanë simptoma të ndryshme të mundshme të kancerit të gjirit. Disa nuk i kanë fare, prandaj është e rëndësishme të kuptohet rëndësia e...

Manastirliu takim me 57-vjeçaren që lufton me kancerin e gjirit: Shembull frymëzimi për të gjithë gratë!

Në ditën kombëtare të depistimit të kancerit të gjirit, Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë historinë e një 57-vjeçare të sëmurë me kancer...

Nis sot Tetori Rozë, Manastirliu i drejtohet çdo gruaje: Vetëm gjysëm ore nga koha jote, të shpëton jetën! (VIDEO)

Nis sot Tetori Rozë, muaji i luftës kundër kancerit të gjirit, për të rritur ndërgjegjësimin se beteja me këtë sëmundje mund të fitohet! ...

Gruaja e Bashar Al Asadit shërohet nga kanceri i gjirit pa terapi

Faqja zyrtare e Presidencës së Sirisë, ka publikuar sot një intervistë të zonjës së parë të Sirisë, Asma Asadit, gruas së presidentit sirian Bashar...

Lajmet e fundit