Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

kancer

Nuk e fitoi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë deputeti grek

Deputeti i SYRIZA dhe ish-ministri, Nektarios Santorinios ka ndërruar jetë mëngjesin e së hënës në spitalin e Rodosit. Nektarios Santorinios ka ndërruar jetë në moshën...

Studimi i ri: Ushqimet e “ultra-përpunuara” rrisin rrezikun e zhvillimit dhe vdekjes nga kanceri

Konsumimi i shpeshtë i ushqimeve ultra-përpunuara shoqërohet me një rrezik të shtuar të kancerit dhe vdekjes së konsumatorit. Një studim i ri shkencor ndërkombëtar tregon...

Sharon Stone diagnostifikohet për herë të dytë me kancer, aktorja do t’i nënshtrohet operacionit

Aktorja e njohur me famë botërore Sharon Stone është diagnostikua me kancer për herë të dytë. Lajmin trondiutës e ka bërë me dije vetë aktorja...

Rrjedhin dokumentet sekrete të Kremlinit: Vladimir Putin është me kancer në pankreas dhe Parkinson!

Dokumentet sekrete të zbuluara nga media britanike "The Sun" duket se konfirmojnë se Vladimir Putin ka sëmundjen e Parkinsonit në fazën e hershme dhe...

Është me kancer dhe do japë dorëheqjen? Papa Françesku: Thashetheme, mjekët nuk kanë thënë gjë! Vetëm Zoti e di

Papa Françesku ka mohuar zërat se ai synon të japë dorëheqjen së shpejti. Ai e bëri këtë në një intervistë ekskluzive për Reuters në...

Ndahet nga jeta VJOSA BERISHA, vajza me optimizmin për jetën, karriera e gjatë artistike që çimentoi emrin e saj në Kosovë e Shqipëri

Ikja e Vjosa Berishës, regjizores e producentes së talentuar kosovare, ka tronditur mbarë opinionin publik në të dy anët e kufirit. Vjosa Berisha u nda...

“Po humbet shikimin dhe i dridhen gjymtyrët”, mediat e huaja për Vladimir Putin: I kanë mbetur dhe tre vite jetë

Presidenti rus Vladimir Putin po përballet me probleme shumë të rënda shëndetësore dhe mjekët i kanë dhënë 3 vite jetë. Kështu shkruan media e huaj...

OBSH paralajmëron për “epideminë” e obezitetit në Evropë: Shkakton 13 lloje të ndryshme të kancerit, vret mbi 1.2 milionë njerëz në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se “epidemia” e mbipeshës dhe obezitetit shkakton mi 1.2 milion vdekje në vit në të gjithë Evropën. Në raportin e...

Nuk e fitoi dot betejën me kancerin, ndërron jetë aktorja e njohur

Aktorja e njohur Jossara Jinaro, ka ndërruar jetë në moshën 48-vjeçare. Aktorja prej disa kohësh po përballej me sëmundjen e rëndë të kancerit, betejë të...

Me fytyrën e enjtur dhe duart që i dridhen, ky moment i Putinit po trazon te gjithë botën

Një foto e presidemtit rus, Vladimit Putin me ministrin e Mbrojtjes ruse është bër virale në rrjet. Kjo foto është shkrepur ditën e djeshme...

Lajmet e fundit