Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

kancelarja

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake...

Dita e fundit si kancelare, Berisha i jep lamtumirën Merkelit: Një mike e çmuar e Shqipërisë, do të mbahet mend për…

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me largimin e kancelares Angela Merkel nga detyra. Berisha shkruan se ajo...

Gjermanët i japin “lamtumirën” Merkelit në mënyrën më të veçantë, krijojnë ëmbëlsirën me fytyrën e “gruas së hekurt”

Pas 16 vitesh në krye të Gjermanisë, kancelarja Angela Merkel do të heqë dorë nga detyra e saj pas disa ditësh. Të gjithë në Gjermani...

VIDEO: Kancelaren gjermane e telefonojnë gjatë takimit me Putin, shikoni reagimin e Angela Merkel

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka zhvilluar së fundmi një takim me presidentin e Rusisë Vladimir Putin, shkruan newsbomb.al. Edhe pse takimi ishte shumë i...

Lajmet e fundit