Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

kancelarja merkel

Haradinaj takim me kancelaren Merkel, pritet me nderime ushtarake në Berlin (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbërritur në Berlin, ndërsa është pritur me nderime të larta ushtarake nga autoritetet e gjermane. ...

Haradinaj takim me kancelaren Merkel, ja për çfarë do diskutojnë

Zyra e kancelares gjermane Angela Merkel, ka bërë publike detaje rreth takimit zyrtar të kancelares dhe kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që do të...

Turi 5 ditor në Europë, Pompeo takon kancelaren Merkel

Në vizitën e tij të parë në Gjermani, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u takua sot me Kancelaren gjermane Angela Merkel. ...

Kancelarja Merkel mohon përplasjen me pasardhësen e saj Kramp-Karrenbauer

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka hedhur poshtë raportimet se ajo beson që pasardhësja e saj si lidere e partisë, Unioni Demo-Kristian (CDU), Annegret Kramp-Karrenbauer...

Skandali në Austri, Merkel: Mos votoni partitë e ekstremit të djathtë!

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka komentuar skandalin e videon në Austri, që shkaktoi edhe zgjedhjet e përkohshme. Pasi kancelari austriak Sebastian...

Popullariteti i Merkelit në rënie

Popullariteti i Merkelit në rënie. Ky konstatim është publikuar nga "Forsa", kompani e specializuar në sondazhe, ku tregohet se popullariteti i Merkelit kohët e...

Lajmet e fundit