Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Kancelari gjerman

Kancelari gjerman ndan pamje nga Tirana, shkruan për Samitin: Shenjë shprese për zgjerimin e BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka ndarë në llogarinë e tij në Instagram pamje nga Tirana, nga avioni mbi kryeqytet, gjatë rrugës së Rinasit dhe...

Kancelari gjerman qetëson qytetarët: Vendi mund të përballojë dimrin dhe krizat

Kancelari Olaf Scholz siguroi edhe një herë se Gjermania mund të përballojë krizat dhe dimrin e ftohtë. Ai duke folur në Bundestag në kuadrin e...

Edi Rama niset nesër për në Gjermani, do takohet me kancelarin Olaf Scholz

Kryeministri Edi Rama niset nesër drejt Gjermanisë, pasi ditën e enjte, më datë 3 Nëntor 2022, me ftesë të Kancelarit Gjerman Olaf Shcolz, do...

Kancelari Olaf Scholz mbërrin në Shkup, zv.kryeministri Grubi: I thashë se meritojmë të mbajmë konferencën e parë në BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka vizituar sot Maqedoninë e Veriut. Ai është pritur në Shkup nga përfaqësues të lartë të qeverisë, mes tyre zv.kryeministri...

Kancelari gjerman: Do t’i japim autoblinda Greqisë, për të zëvendësuar ato që do dërgojë në Ukrainë

Gjermania do t'i dorëzojë Greqisë automjete luftarake të këmbësorisë (IFV) në mënyrë që qeveria në Athinë të mund t'i kalojë Ukrainës armë të stilit...

Ish-Kancelari gjerman Gerhard Schroeder largohet nga bordi drejtues i kompanisë shtetërore ruse të naftës

Kompania shtetërore ruse e naftës, Rosneft, njoftoi të premten se ish-Kancelari gjerman Gerhard Schroeder dhe sipërmarrësi gjerman Matthias Warnig, po largohen nga bordi drejtues...

Kancelari gjerman Olaf Scholz do vizitojë Shqipërinë

Olaf Scholz do të vizitojë Shqipërinë në muajin qershor. Kancelari gjerman ka deklaruar se pas mbledhjes së Këshillit të Europës muajin tjetër, do të...

“Të ketë një armëpushim sa më parë”, kancelari Scholz telefonon Putinin, tregon tre kërkesat për liderin rus

Kancelari gjerman Olaf Scholz dhe presidenti rus Vladimir Putin folën në telefon të premten për të diskutuar mbi bisedimet e ngecura të paqes në...

Albin Kurti në takim me kancelarin gjerman, Vuçiç flet për mediat në Berlin: Mbështetja për anëtarësimin ka rënë, shkak është Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka nisur pasditen e kësaj të mërkure takimin me kancelarin gjerman Olaf Scholz. Në Berlin për një takim "kokë...

Macron fitoi mandatin e dytë, Olaf Scholz i dërgon urimet: I dashur presdient urime! Jam i lumtur që do vazhdojmë bashkëpunimin tonë

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, ka uruar Emmanuel Macronin për fitoren e tij të dytë në postin e presidentit të Fraancës. “Përgëzime, urime, i dashur president...

Lajmet e fundit