Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

kancelari austriak

“Kam frikë për jetën time, më ndihmoni”, kancelari austriak zbulon bisedën me presidentin e Ukrainës

Kancelari austriak Karl Nehammer sot në Vjenë ka zbuluar edhe bisedën telefonike që ka bërë me presidenti e Ukrainës, Volodymyr Zelensky kur nisi pushtimi...

DORËHIQET Kancelari austriak Sebastian Kurz, shkak bëhen akuzat për korrupsion të ngritura ndaj tij

Kancelari austriak Sebastian Kurz ka njoftuar dorëheqjen mbrëmjen e sotme, pas akuzave për korrupsion të ngritura ndaj tij. Ai u shpreh se kjo është një...

Kancelari austriak kërkon hapjen e negociatave për Shqipërinë

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka kërkuar hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë. “Kush kërkon të mënjanojë konfliktet në fqinjësinë...

Lajmet e fundit