Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

kanada

“Këtu flemë pa frikë, askush s’do të na marrë vajzat”, afganët kanë një jetë të qetë në Shqipëri, por preferojnë Kanadanë

571 qytetarë afganë që jetojnë në një resort turistik në Durrës, pas evakuimit të tyre nga Afganistani, thonë se po shijojnë paqen dhe lirinë...

VIDEO/ “Gruaja jote është kur*ë”, pas ofendimit, kryeministri i kthehet qytetarit

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau ditën e djeshme po jepte një intervistë në “British Columbia”, ku u përplas me një qytetar. Momentin që kryemistri po...

Kanadaja do strehojë 20,000 refugjatë afganë

Kanadaja ka deklaruar se do të strehojë 20,000 refugjatë nga Afganistani, të cilët përballen me kërcënimin e talebanëve që po përparojnë me shpejtësi në...

Ky shtet i madh pritet të lejojë hyrjen vetëm për të vaksinuarit

Autoritetet në Kanada pritet që së shpejti të kërkojnë vaksinimin kundër koronavirusit për të gjithë udhëtarët me aeroplanë apo trena. Ministri i Transportit Omar Alghabra...

Regjistroi temperatura REKORD deri në 49°C, zjarri “fshin” nga harta fshatin në Kanada

Më shumë se 130 zjarre kanë rënë në një fshat në Kanadanë perëdimore, ku gjatë javës u shënuan dhe temperaturat rekord. Mediat e huaja bëjnë...

I nxehti përvëlues në Kanada, shkon në 486 numri i viktimave

Qindra persona kanë humbur jetën në Kanda, për shkak të valës së nxehtë që ka ardhur nga temperaturat e larta. Mediat nw Kanada me dije...

Sërish zbulim tronditës, gjenden 182 varre fëmijësh në një ish-shkollë në Kanada

Një tjetër zbulim varresh masive në Kanada. Një Komunitet ka zbuluar nga gërmimet 182 varre fëmijësh në tokën e një ish-shkollë rezidenciale. Zbulimi u bë...

Termometri shënon 49°C në Kanada, qindra persona humbin jetën

Shumë persona kanë humbur jetën në Kanada pas temperaturave të larta që kanë goditur vendin. Mediat e huaja bëjnë me dije se 130 persona kanë...

KANADAJA “përvëlohet” nga vala e të nxehtit, shënohet temperatura rekord 46 gradë Celcius

Kanadaja ka shënuar temperaturën e saj më të lartë në rekord, pasi në një fshat në British Columbia arriti temperatura arriti në 46.1C. Temperatura në...

Tjetër zbulim tronditës, gjenden 751 varre në një ish-shkollë rezidenciale në Kanada

Zbulim tronditës në Kanada. 751 varre janë zbuluar në një ish-shkollë rezidenciale në Saskatchewan, njoftoi Federata e Kombeve Sovrane (FSIN). Zbulimi i varreve vjen vetëm...

Lajmet e fundit