Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

kanada

Foto-Lajm / Shkatërrimi që la pas zjarri në Alberta

Kanadaja deklaroi sot gjendjen e emergjencës në Provincën e Albertas, pas zjarreve që përfshinë masivët pyjorë dhe detyruan të shpërngulen 88 mijë banorë. ...

Pamje apokaliptike në Kanada, evakuohen 80 mijë banorë (Video)

Plot 80 mijë banorëve në Alberta të Kanadasi iu është kërkuar të braktisin shtëpitë e tyre dhe të largohen, pas dhjetëra vatrave të zjarrit...

Arrestohen në Kanada nënë e bijë që mashtruan shqiptarët për viza punësimi

Lule Kabashi dhe vazja e saj, Adeila Makashi, të akuzuara për mashtrimin e dhjetëra shqiptarëve se me anë të një agjencie do të siguronin...

Të kujt kryeministri janë këto çorape?

Mesa duket nuk është vetëm kryeministri shqiptar Edi Rama, që shpesh herë shfaq shijet e “çuditshme” në veshje. Së fundmi kryeministri kanadez...

Kanadaja i jep fund sulmeve ajrore në Siri, trefishon ushtarët në Irak

Kryeministri Justin Trudeau ka deklaruar sot se Kanadaja do t’i japë fund çdo koalicioni anti Shtetit Islamik jo më vonë se 22 shkurti, ndërsa...

Zbulohet miqësorja tjetër e Kombëtares. Shqipëria kundër Kanadasë 5 ditë para “Euro 2016”

Pas zyrtarizimit të miqësores së parë për Kombëtaren e Shqipërisë në datën 26 mars dhe orën 17:30, kundër Austrisë, zbulohet edhe një miqësore tjetër...

Nxënësi i armatosur sulmon shkollën, vret 4 persona. 2 nga ata ishin vëllezërit e tij

Policia kanadeze ka arrestuar një nxënës, i cili ka vrarë dy vëllezërit e tij dhe pak më vonë dy persona të tjerë gjatë sulmit...

Lajmet e fundit