Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

kanada

Lajm i MIRË për shqiptarët që jetojnë në Kanada dhe Irlandë, së shpejti do të marrin dokumente e pasaporta në të dy ambasadat

Një lajm i mirë vjen për qytetarët shqiptarë që jetojnë në Irlandë dhe Kanada. Kryeministri Edi Rama njofton se duke filluar nga data 20...

Kandaja sanksionon të dashurën e Vladimir Putin, Alina Kabaeva futet në listën e zezë

Kanadaja ka vendosur sanksione të dashurës së Vladimir Putinit, ish-gjimnastes Alina Kabaeva, si dhe zyrtarëve të institucioneve të tjera ruse për shkak të  luftës...

Kjo grua ka bindur qindra qytetarë se është mbretëresha e Kanadasë, “ka shpallur” ujin dhe energjinë falas

Romana Didulo, një personazh kontravers, pjesë e grupimit QAnon, është vetëshpallur prej vitit 2021 Mbretëreshë e Kanadasë. Ajo që është edhe më e çuditshme ka...

Kanadaja “vë në shënjestër” oligarkët rusë, vendos sërish sanksione për miqtë e ngushtë të Putinit

Kanadaja ka vendosur sanksione shtesë ndaj oligarkëve rusë dhe po ndalon eksportin dhe importin e mallrave luksoze të synuara drejtë Rusisë dhe anasjelltas. Masat e...

Kanadaja do të dërgojë 25 milionë dollarë ndihma ushtarake për të mbështetur Ukrainën

Kanadaja do të dërgojë një ndihmë ushtarake shtesë prej 25 milionë dollarësh për Ukrainën, njoftuan Mélanie Joly, ministre e Punëve të Jashtme dhe Anita...

Kanadaja vendos sanksione ndaj Rusisë, Trudeau: Dënojmë sulmin e pajustifikuar, jemi me Ukrainën

Kryeminsitri kanadez Justrin Trudeau në një konferencë për shtyp njofti sanksionet e reja ndaj Rusisë. Trudeau tha se Kanadaja po vendos "sanksione të rënda"...

SHBA dhe Kanada goditen nga stuhia e dimrit, mijëra familje pa energji elektrike, anulohen fluturimet

Një stuhi e madhe dimërore ka sjellë borë të madhe dhe ngrica në disa pjesë të SHBA-së dhe Kanadasë. Më shumë se 145,000 njerëz janë...

FOTO/ Vëllai i deputetes shqiptare kurorëzon dashurinë me partnerin e tij në Kanada

Vëllai i deputetes së Vetëvendosjes, Mimoza Kusari Lila i “ka dhënë fund beqarisë”. Ylberi është martuar me partnerin e tij, Jonathan Ausman në Kanada,...

Ministria e Jashtme jep njoftimin e rëndësishëm: Janë vendosur masa të reja, ja çfarë duhet të keni për të udhëtuar drejt këtij shteti

Ministria e Jashtme ka dalë me njoftim të ri, ku bën me dije rregullat e reja për udhëtimet drejt Kanadasë. Në njoftim thuhet se të...

“Këtu flemë pa frikë, askush s’do të na marrë vajzat”, afganët kanë një jetë të qetë në Shqipëri, por preferojnë Kanadanë

571 qytetarë afganë që jetojnë në një resort turistik në Durrës, pas evakuimit të tyre nga Afganistani, thonë se po shijojnë paqen dhe lirinë...

Lajmet e fundit