Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

kanabis

Deti nxjerr në brigjet e Korfuzit 34 kilogram marijuanë “Made in Albania”

Një sasi e madhe e lëndës narkotike kanabis sativa është gjetur në brigjet e ishullit grek të Korfuzit. Plot 34 kilorgam drogë...

Policia e pranon: Në Shqipëri është futur fara e kanabisit që rritet për 45 ditë

Policia pranon se, në vend është trafikuar një farë e re kanabisi, me cikël biologjik 45-ditor. “Kemi informacion për një bimë narkotike...

Sot festohet “dita e hashashit”, disa fakte interesante për “4/20”

Për të gjithë fansat e barit, 4/20 është një numër domethënës, ose më saktë është “dita e hashashit”. Por çfarë është 4/20? Pse festohet...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fshatin famëkeq dhe e pastroi nga plantacionet e marijuanës, banorët po luftojnë të...

Në një javë 50 të arrestuar me 8 armë, 6 mina me telekomandë, 1 snajper dhe 64 kg drogë (Video)

Në 13 operacione të ndryshme gjatë një jave në të gjithë vendin, policia ka mundur të sekuestrojë sasi rekord armësh e municionesh se bashku...

Trafikonte kanabis me italianin, 50 vjeçari shqiptar ekstradohet nga Milano

Nga Zyra Qëndrore Interpol Tirana u bë  ekstradimi nga Milano, Itali drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar,  Bardhi Hysa, 50 vjeç , lindur në...

I vjedhin 1 kilogram kanabis nga shtëpia, telefonon policinë

Një vajzë 21 vjeçare ka telefonuar policinë pasi ka qenë viktimë e një vjedhje në shtëpinë e saj gjatë fundjavës së kaluar. Hajdutët i...

Fara kanabisi në ushqimin e zogjve, arrestohet shqiptari

Policia italiane ka arrestuar një 35-vjeçar shqiptar pasi akuzohej për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, shqiptari kishte fshehur fara mariuhane...

Lajmet e fundit